Czym charakteryzuje się kask motocyklowy otwarty?

kask motocyklowy otwarty

Każdy miłośnik jazdy na motocyklu doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne są nie tylko umiejętności i rozsądek, ale również odpowiednie wyposażenie. Tym, bez czego nigdy nie należy wyruszać w trasę jest oczywiście kask. W sprzedaży znajdują się różne modele. Do tych kupowanych naprawdę chętnie zalicza się kask motocyklowy otwarty. Cechą, która mocno odróżnia taki model od kasku zamkniętego jest brak części szczękowej.

Co wynika z braku części szczękowej w kasku motocyklowym otwartym?

Brak części szczękowej w kasku motocyklowym otwartym sprawia, że takie kaski uchodzą za nieco mniej bezpieczne niż modele zamknięte. Są jednak naprawdę chętnie wybierane przede wszystkim z uwagi na zdecydowanie niższą wagę. Co więcej, kask motocyklowy otwarty pozwala poczuć pęd powietrza, co wielu motocyklistów naprawdę bardzo lubi. Takie kaski są bardzo dobre w sezonie letnim, kiedy to wentylacja nabiera szczególnego znaczenia. Warto jednak pamiętać, że nie są najlepszym wyborem dla tych, którzy uwielbiają jazdę z naprawdę dużą prędkością.

Jakie zalety ma kask motocyklowy otwarty?

Decydując się na kask motocyklowy otwarty , warto pamiętać, że jest to bardzo dobry model do niespiesznej jazdy miejskiej. Kupując ten kask motocyklowy z blendą przeciwsłoneczną, można z powodzeniem jeździć w nim również w naprawdę mocno słoneczne dni. Należy jednak pamiętać, że poziom hałasu będzie w przypadku takiego kasku wyższy niż w modelach zamkniętych, które zapewniają również większe bezpieczeństwo. Szeroki wybór kasków motocyklowych otwartych sprawia, że z łatwością można znaleźć ten idealnie dopasowany do własnych preferencji.