Sakwy motocyklowe – na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze?

sakwy motocyklowe

Sakwy motocyklowe są powszechnie uznawane za jeden z najbardziej praktycznych elementów wyposażenia motoru. Służą bowiem do bezpiecznego przechowywania rozmaitych przedmiotów niezbędnych podczas pokonywania trasy. Aby dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być wystarczająco wytrzymałe i jednocześnie funkcjonalne. 

Modele tekstylne i skórzane 

Przy wyborze sakw motocyklowych należy się zainteresować przede wszystkim materiałem wykonania. Wynika to z faktu, że odpowiada on bezpośrednio za poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki zewnętrzne (wilgoć, silny wiatr, promieniowanie UV, błoto, kurz itp.). W codziennej eksploatacji nie mają sobie równych zwłaszcza egzemplarze z syntetycznego nylonu, który z jednej strony wykazuje ponadprzeciętną trwałość, z drugiej zaś jest zaskakująco lekki i nie sprawia większych problemów w zakresie czyszczenia. Alternatywę stanowią modele z usztywnianej skóry naturalnej bądź ekologicznej, wyróżniające się głównie atrakcyjnym designem (połysk przyciągający uwagę, niebanalne zdobienia).

Udogodnienia konstrukcyjne gwarantują optymalny komfort użytkowania 

Kupując sakwy motocyklowe, powinniśmy koniecznie zweryfikować ich rozmiar, tak aby były w stanie pomieścić wszelkie rzeczy, jakie zazwyczaj zabieramy ze sobą w podróż. Pozostałe pożądane parametry to system szybkiego mocowania (stelażowy lub pasowy), ładna kolorystyka (odcienie czerni, brązu, szarości, zieleni, granatu) i nowoczesny kształt. Nie zapomnijmy również rzucić okiem na rozwiązania zastosowane w celu zwiększenia ogólnej funkcjonalności. Do najpotrzebniejszych zaliczamy:

  • górne zapięcie zapobiegające wypadaniu zawartości 
  • odblaski zapewniające dobrą widoczność po zmroku
  • kieszenie boczne przeznaczone na podręczne przedmioty

Sakwy motocyklowe można zakupić pod tym adresem.