Rękawice motocyklowe: jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Rękawice motocyklowe powinny być nie tylko wygodne, ale również ergonomiczne. Należy pamiętać, że mają one pośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Źle dopasowany model może być przyczyną dyskomfortu, a nawet utrudnić kierowanie jednośladem. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Wiele zależy od posiadanego obwodu dłoni. Jeśli jest on niestandardowy (mały/duży), to już na starcie warto odpuścić modele unisex.

Swoboda ruchów

Rękawice motocyklowe powinny zapewnić optymalna swobodę ruchów. Z pewnością nie mogą być one zbyt dopasowane, ponieważ czas reakcji osoby kierującej znacząco się wydłuży. Może nieść to za sobą szereg groźnych konsekwencji. Obwód dłoni mierzymy na wysokości nadgarstka. Jeśli chodzi o długość, to wiele osób poleca dobór rękawicy do wymiarów najmniejszego palca. To właśnie tam powinniśmy posiadać najmniej wolnej przestrzeni.

Anatomiczne dopasowanie

Faktem jest, że rękawice motocyklowe z tworzyw sztucznych raczej nie dopasowują się do użytkownika. Zupełnie inaczej jest w przypadku skóry naturalnej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że na początku takie modele mogą sprawiać wrażenie za ciasnych. Po kilku lub kilkunastu tygodniach przystosowują się do kształtu oraz rozmiaru dłoni. Sprawdzają się zupełnie tak, jakby zostały stworzone na miarę. Minusem jest fakt, że są one nieco droższe. Można mieć jednak pewność, że niezawodnie posłużą przez kilka lat.