Pokrowce na fotele auta – jakie wybrać?

pokrowce auto

Pokrowce samochodowe to doskonała opcja dla każdego kierowcy, który chce odmienić, odświeżyć wnętrze swojego samochodu. Będą idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto właśnie kupił nowy samochód i chce uchronić oryginalną tapicerkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami – mogą stanowić świetną formę zabezpieczenia – pokrowce łatwiej i zdecydowanie taniej wymienić niż tapicerkę. Sprawdzą się również, jeśli tapicerka w samochodzie jest już używana od wielu lat i nawet regularne sprzątanie, czyszczenie i pranie nie dają zadowalających rezultatów. Pokrowce mogę też służyć po prostu zmianie wyglądu auta w środku – jeśli chcemy mieć skórzane wnętrze, dzięki pokrowcom ze skóry bardzo szybko osiągniemy ten efekt. 

Pokrowce na fotele auta, jakie wybrać?

Są trzy główne możliwości:
-pokrowce uniwersalne
-pokrowce dedykowane do naszego modelu auta
-pokrowce szyte na miarę

Wszystkie trzy powyższe opcje dostępne są we właściwie dowolnych kolorach i wykonane z różnych materiałów, o różnych właściwościach i różnej jakości. 

Jeśli zależy nam na pokrowcach, które będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, będą plamoodporne i idealnie dopasowane do naszych foteli i nie ogranicza nas budżet możemy poszukać tapicera, który wykona pokrowce ściśle z naszymi zaleceniami i zgodnie z rozmiarem naszych foteli. Jeśli dobrze wybierzemy tapicera będą to pokrowce doskonale dopasowane i posłużą nam wiele lat.

Wyjściem trochę bardziej ekonomicznym, ale również dobrym są pokrowce dedykowane do naszego modelu auta – będą dobrze dopasowane, a ich jakość będzie zależeć od tego na jaki materiał się zdecydujemy. W tej grupie znajdziemy zarówno te lepsze jak i gorsze jakościowo wersje, będzie to opcja dużo ekonomiczniejsza niż szycie na miarę.

Pokrowce samochodowe uniwersalne przeznaczone są dla tych kierowców, którzy nie będą przywiązywać dużej wagi do tego, że materiał gdzieś odstaje, nie układa się zbyt dobrze. Ciężko stworzyć uniwersalny pokrowiec, który będzie dobrze się prezentował w większości aut. Dużym plusem tych pokrowców jest ich cena – są najtańsze na rynku.