Najważniejsze cechy dobrej wypożyczalni samochodów

wypożyczalnia samochodów w Krakowie

Wybór odpowiedniej wypożyczalni samochodów wcale nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim wynika to z ich dużej dostępności na rynku, a ponadto kuszących cen, które zdecydowanie najczęściej decydują o skorzystaniu z usług tej, a nie innej. Oczywiście takie zjawisko jest jak najbardziej normalnie, nie mniej jednak warto też zwrócić uwagę na inne ważne kwestie, którymi powinna odznaczać się dobra wypożyczalnia samochodów.

Flota samochodowa

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jaka jest dostępność samochodów w danej wypożyczalni. Im większy wybór, tym większa szansa na to, że znajdziemy samochód idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Kwota depozytu i cena za najem

Depozyt to kwota, jaką życzy sobie wypożyczalnia samochodów Kraków na czas najmu, na tak zwany „wszelki wypadek”. Chodzi o to, że w sytuacji wystąpienia szkody to właśnie z tej kwoty będą pobrane opłaty na ewentualne naprawy itp. Najczęściej zostaje ona zabezpieczona na karcie kredytowej, toteż warto pamiętać o tym, że bez jej posiadania nie będziemy mogli wynająć samochodu.

Jeśli mowa o cenie za najem, to jej opłacalność warto zweryfikować poprzez opcje, jakie zawiera. Jeżeli np. kwota jest niska, ale trzeba dokonywać wielu dopłat, wówczas może okazać się, że lepiej wynająć droższy samochód, który ma wszystko wliczone w cenę.

Zapisy regulaminu i umowy

Co do zasady zarówno zapisy w umowie, jak i w regulaminie powinny być dla nas czytelne i zrozumiałe. Jeżeli z jakichś względów tak się nie dzieje, wówczas nie decydujmy się na podpisywanie czegoś, czego nie rozumiemy. W umowie i w regulaminie najważniejszymi zapisami dla nas powinny być rodzaj samochodu, kwota najmu, kwota depozytu oraz informacje o tym, jakie prawa i obowiązki na nas ciążą. Ponadto, do wyżej wspomnianej powinna być dołączona karta zawierająca informacje, jakie uszkodzenia w samochodzie występują i gdzie są konkretnie zlokalizowane. To ostatnie jest szczególnie ważne dlatego, aby nie pociągnięto nas do odpowiedzialności za usterki, których nie byliśmy sprawcami.

Poznaj ofertę wypożyczalni aut w Krakowie DD Partner.