Na co zwrócić uwagę wybierając pokrowce samochodowe?

pokrowce samochodowe skóra-zamsz

Wielu kierowców stosuje w swoich autach pokrowce. Powodów jest kilka. Przede wszystkim skutecznie zabezpieczają one tapicerkę przed zniszczeniem. Dodatkowo bardzo dobrze też się prezentują. Zakupując pokrowce zwrócić jednak należy na kilka istotnych czynników.

Właściwe dopasowanie

Pokrowce samochodowe muszą przede wszystkim być dobrze dopasowane. Dlatego pokrowców nie powinno raczej kupować się w ciemno. Na rynku dostępne są dwa rodzaje pokrowców. Miarowe oraz uniwersalne. Te miarowe zawsze produkowane są pod konkretny rozmiar. W takim przypadku raczej nie powinno się mieć problemu z właściwym ich dopasowaniem. Inaczej może być w przypadku pokrowców uniwersalnych. Choć są one tańsze to mimo, iż określa się je jako uniwersalne to zawsze istnieje ryzyko, że nie zawsze będą one dokładnie pasować na fotele w swoim samochodzie. Dobrze dopasowane pokrowce do aut kupisz tu: https://automotohit.pl/Pokrowce-samochodowe-na-fotele.

Materiał wykonania

Dokonując wyboru pokrowców samochodowych pod uwagę należy wziąć także materiał, z którego są one wykonane. Od tego zależy to czy pokrowiec skutecznie będzie chronił fotele oraz to czy będą się one dobrze prezentowały we wnętrzu auta. Do produkcji pokrowców najczęściej wykorzystuje się takie materiały jak welur, żakard, alcantara oraz skóra ekologiczna. Welur jest bardzo praktyczny. Daje komfort podczas jazdy oraz nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach. Dużą zaletą żakardu jest fakt, iż materiał ten jest łatwy w czyszczeniu. W związku z tym wykorzystywany jest często przez tych kierowców, którzy przewożą zwierzęta. Alcantara jest niezwykle estetyczna. W swoim wyglądzie przypomina skórę. Pokrowce ze skóry ekologicznej najczęściej zakładane są w samochodach narażonych na zabrudzenia. Usunięcie zabrudzeń ze skóry ekologicznej jest bowiem bardzo łatwe, proste i szybkie.

Bezpieczeństwo

Kiedy zakupuje się pokrowce samochodowe nie można zapomnieć także o bezpieczeństwie. Dotyczy to w szczególności sytuacji kiedy posiada się auto wyposażone w boczne poduszki powietrzne. Wybierając pokrowce sprawdzić należy czy są one dostosowane do tego typu samochodu.