Lancer – samochód osobowy klasy kompaktowej

MITSUBISHI-LANCER

Mitsubishi Lancer jest samochodem osobowym średniej klasy. Wyróżnia się on zwartą i kompaktową obudową. Posiada napęd na 4 koła bądź na same przednie, w zależności od konkretnej konfiguracji. Auto pojawiło się aż w ośmiu generacjach. Niezależny test Euro NCAP do spraw oceny bezpieczeństwa pojazdów jasno wskazał, że ostatnia generacja otrzymała maksymalną ilość, czyli aż 5 gwiazdek. Obecnie, samochód ten produkowany jest w Japonii w następujących wersjach: 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowy hatchback.

Lancer i jego wersje wyposażeniowe

Ósma, czyli najnowsza a zarazem ostatnia generacja pojazdu miała swoją premierę na Geneva Motor Show w 2011 roku. Rok później samochód ukazał się także na Paris Motor Show. Lancer występuje w atrakcyjnych wersjach, wśród których można wyróżnić na przykład: Inform, Invite oraz Instyle Navi. Wśród dodatkowego sprzętu, znajdującego się na wyposażeniu można wymienić między innymi:

  • skórzaną, wytrzymałą tapicerkę,
  • chromowaną, efektowną atrapę chłodnicy,
  • wbudowany system nawigacji satelitarnej,
  • automatycznie dostosowaną do kierowcy klimatyzację,
  • skórzaną, multimedialną kierownicę.
MITSUBISHI-LANCER

 Ostatnia, ósma generacja od Mitsubishi

Wyżej wymieniony Lancer Mitsubishi w zależności od konkretnej konfiguracji może być wyposażony w 6-biegową automatyczną skrzynię bądź 5-biegową manualną. Niektóre modele posiadają także bezstopniową skrzynię biegów typu CVT. Samochód ten wyróżnia się dużym, przestronnym bagażem oraz atrakcyjnym wyglądem. Jest on znany w wielu krajach, również można go spotkać na polskich ulicach. Pomieści on czterech pasażerów oraz jednego kierowcę. Masa tego pojazdu oscyluje na poziomie 1230 – 1593 kilogramów. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że Lancer pierwszy raz został wyprodukowany już w 1973 roku. Wówczas, był on dostępny w wersji sedan oraz kombi.