Kurtka motocyklowa męska oraz damska – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Strój motocyklowy to niewątpliwie najważniejszy element bezpieczeństwa każdego biernego motocyklisty. Dobrze dobrana odzież zapewni nam bowiem komfort oraz bezpieczeństwo. Jaka zatem powinna być dobra kurtka motocyklowa?

Kurtka motocyklowa służy nam nie tylko do ochrony przed skutkami wypadku, ale przydaje się również podczas jazdy – wytrzymały materiał uchroni nas przed uderzeniami drobnych kamieni, piasku, czy owadów. Każde z takich niemiłych spotkań przy dużej prędkości może mieć bowiem bardzo poważne konsekwencje. 

Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę motocyklową?

Zarówno podczas kupna kurtki motocyklowej męskiej, jak i damskiej, są pewne niezmienne elementy, na które należy zwrócić uwagę.

1. Protektory

Są one podstawą bezpieczeństwa. Chronią one przed pierwszym uderzeniem, które zwykle następuje po przewrotce motocykla. Należy je umieścić na barkach, plecach ora łokciach. Kupując kurtkę zwróć uwagę, czy zamiast protektorów producent nie zastosował wkładów z pianki – nie chronią one bowiem tak dobrze.

2. Dobrze dobrany rozmiar

Pamiętaj o tym, że kurtkę zawsze należy przymierzyć – zarówno ze wpiętą podpinką oraz membraną, jak i bez. Jeżeli w takiej konfiguracji nie będziesz mógł dopiąć kurtki, należy wybrać rozmiar większą. Kurtka jednak nie powinna być za duża, gdyż nie zapewni dobrego dopasowania do ciała, a w sytuacji krytycznej mogłoby to doprowadzić do przesunięcia się protektorów, a w rezultacie brakiem ochrony przed uderzeniem.

3. Regulacja kurtki

Zarówno kurtki motocyklowe męskie, jak i kurtki motocyklowe damskie powinny być regulowane za pomocą pasków do regulacji. Jeżeli będziesz jeździł ze wpiętą membraną oraz podpinką, regulację trzeba będzie poluzować, natomiast jeżdżąc w samej kurtce, w ciepłe dni, paski należy ściągnąć. Regulacja kurtki pozwoli Ci na dopasowanie ubrania w każdych warunkach.