Kaski motocyklowe

kaski motocyklowe

Wybór pierwszego kasku na motor może być trudnym zadaniem. Przytłaczający może być nie tylko wybór kształtów, barw i wzorów. Problemem dla początkującego motocyklisty może być również dobór odpowiedniego rodzaju kasku. To wszystko jednak robimy dla własnego bezpieczeństwa.

Jakie kaski motocyklowe są najlepsze?

kaski motocykloweWedług wielu motocyklistów nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy będą skłaniać się w stronę zapewniających komfort kaskom otwartym, które jednak nie są najbezpieczniejsze. Inni motocykliści będą wybierać kaski integralne, które najlepiej chronią głowę, ale nie są też tak komfortowe jak kaski otwarte. Złotym środkiem są kaski szczękowe, które zapewniają jednocześnie komfort i ochronę.

Dlaczego jeździć w kasku?

Jazda w kasku to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów o ruchu drogowym. To rozwiązanie, bez którego nie można jeździć motocyklem, gdyż doskonale chroni mózg. Kask motocyklowy powinien ochraniać motocyklistę także przed przegrzaniem słonecznym i przed owadami czy odpryskami kamieni, które z asfaltu wyrzucają koła samochodów i innych motocykli. Jazda w kasku to nawyk, do którego warto przywyknąć i można go polubić.

Akcesoria

Długie podróże potrafią być nużące, nawet jeśli odbywają się w towarzystwie. Warto jest rozważyć rozwiązania takie jak interkom, który umożliwia rozmowy między dwoma motocyklistami, lub kierowcą i pasażerem. Niektóre kaski motocyklowe są specjalnie przygotowane pod montaż interkomu. Oprócz interkomu są też akcesoria uzupełniające ochronę zapewnianą przez kask. Można do niego dobierać na przykład specjalne poduszki powietrzne dla motocyklistów, które usztywniają kark w razie wypadku. Przed zakupem poduszki należy się upewnić, że kask nie będzie utrudniał jej działania.

Wybór kasku potrafi być skomplikowany, ale po wyborze maszyny jest najważniejszą decyzją dla motocyklisty.