Jeździj odpowiedzialnie, a nie brawurowo!

zbroja fox

Każdy z nas podróżuje. Podróżujemy przeróżnymi środkami komunikacji. Mogą być nimi samochód, tramwaj, autobus, samolot i wiele innych, jednak coraz większą mode zyskują jednoślady. To właśnie motocykle stają się obecnie coraz bardziej popularnym środkiem transportu szczególnie wśród osób młodych.

Jeździj odpowiedzialnie i bezpiecznie!

O tym, że należy jeździć bezpiecznie i odpowiedzialnie powiedziano już chyba wszystko. Codziennie niemalże słyszymy o tym w telewizji i możemy zobaczyć różnego typu spoty o tym mówiące w internecie. Jednak oprócz zachowania bezpieczeństwa jeśli chodzi o styl naszej jazdy powinniśmy zadbać również o to, aby nasze ciało było odpowiednio zabezpieczone.

Zbroja i gogle, dlaczego są nam po prostu niezbędne?

Zbroje fox powinny zawierać następujące elementy:
-utrzymanie komfortu termicznego
– powinny być wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia i absorbującego jego siłę ochraniacze osadzone na siatce z miękkiego Meshu
-powinna posiadać 2 panele w przedniej części chroniące klatkę piersiową
-osobne panele na rękawach chroniące barki, ramiona, łokcie oraz przedramiona
-wielopanelowy żółw na plecach gwarantujący bezpieczeństwo
możliwość odpięcia i noszenia żółwia osobno, na szelkach razem z pasem nerkowym
-płynną regulacja ustawienia ochraniaczy względem ciała znacznie zwiększa komfort użytkowania
– certyfikat CE

Skąd tyle norm? Fakt ten wynika z tego, ze zbroje fox muszą dać nam gwarancje zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w momencie upadku na motocyklu. Podobnie sytuacja prezentuje się z goglami fox, one również muszą spełniać pewne kryteria. Gogle fox to nowa technologia. Obiektyw zapewnia doskonałą odporność na wodę i przejrzystość optyczną. Precyzja ze względu na to przekrzywiony kształt. Ponadto powinna zawierać pakiet pianki termoformowanej.