Jakie rękawiczki dla kierowcy wybrać? Sprawdzone porady

rękawiczki dla kierowcy

Jakie rękawiczki dla kierowcy wybrać, by odprężyć ręce nawet po wielogodzinnej i intensywnej jeździe? Ochrona wrażliwej i delikatnej skóry możliwa jest po dopasowaniu idealnych rękawiczek, wykonanych z wysokiej jakości i oddychających materiałów. Oto szczegóły.

Jakie powinny być rękawiczki dla kierowcy?

Rękawiczki dla kierowcy chronią skórę dłoni przed czynnikami zewnętrznymi wszelkiego typu. Niektórzy nie mają świadomości, w jak wielu przypadkach mogą się sprawdzić dobre, dopasowane rękawiczki. Dobrze wypadną zarówno podczas wietrznych dni, jak i mroźnych, czy na deszczu. Do tego są na tyle modne, estetyczne i minimalistyczne, że świetnie dopasują się do każdej stylizacji.

Ważnymi cechami takich produktów są dodatkowe ulepszenia, które wpływają na codzienny komfort i poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Na co więc zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Poliestrową powłokę zewnętrzną, podszewkę lub jej brak (w zależności m.in. od pory roku, podczas której chce się jeździć), miękkie ochraniacze na kostkach, materiał znajdujący się od wewnątrz (powinien być miękki), elastyczne wstawki, które polepszają zakres ruchu, a także praktyczne zapięcia na rzep. Co jeszcze ważne, rękawiczki dla kierowców powinny być zgodne z normami, np. DIN EN 13594: 2015, będący potwierdzeniem bezpieczeństwa.

Dlaczego rękawice kupować tylko w zaufanych miejscach?

Rękawice dla kierowców powinny być kupowane jedynie w zaufanych miejscach ze względu na to, że mogą wpływać na bezpieczną jazdę. To dla kierowców gwarancja, że produkt spełnia oczekiwania, został przetestowany przez wielu kierowców i będzie służył przez wiele lat.

Rękawiczki dla kierowców są dostępne pod tym linkiem.