Jakie powinny być idealne buty motocyklowe?

Dobre, profesjonalne obuwie to podstawowe wyposażenie każdego motocyklisty. Nie ulega wątpliwości, że jest ono niezbędne do bezpiecznej jazdy jednośladem. Na co trzeba zwrócić uwagę, szukając idealnych butów dla siebie?

Wzmocnienia

Ochrona to najważniejsza funkcja butów motocyklowych. Powinny mieć wzmocnienia na palce i pięty. Ochraniacze na kostkę to podstawa. Jeszcze lepiej jeżeli buty chronią również łydkę. Wzmocniona powinna być też podeszwa.
Obuwie motocyklowe musi przede wszystkim chronić nogę użytkownika. To jego podstawowa funkcja, niemniej trzeba pamiętać, że wzmocnienia nie mogą powodować, że but stanie się niewygodny. Decydując się na jakikolwiek model powinno się go wcześniej przymierzyć, żeby upewnić się, czy czujemy się w nim dobrze.

Dobre materiały

Buty motocyklowe muszą być wykonane z materiałów dobrej jakości. Muszą one przepuszczać powietrze i odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Jeżeli będzie inaczej, to stopa w bucie pod wpływem potu i gorąca może się „ugotować”. To bardzo nieprzyjemny efekt, który obniży komfort jazdy motocyklem.

Wzmocniona podeszwa

Podeszwa buta powinna być dobrze wyprofilowana i solidna. Nie może się ślizgać. W niektórych modelach, podeszwa przymocowywana jest za pomocą śrub. To całkiem ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ w razie jej zniszczenia można wymienić tylko jeden element, bez potrzeby kupowania nowego obuwia.
Podeszwa koniecznie musi dobrze odprowadzać wodę. W innym wypadku but może się ślizgać na podnóżku. Ważne też, by mimo całej swojej solidności, podeszwa pozwalała na wyczucie maszyny.