Jakie buty motocyklowe wybrać?

buty motocyklowe

Prawidłowo dopasowane i wygodne buty motocyklowe to jedna z najważniejszych rzeczy dla motocyklistów. Na rynku możemy spotkać ogromny wybór butów motocyklowych, dobrze dostosowanych do stylu jazdy kierowców. Ważnym aspektem w doborze obuwia jest również funkcjonalność i design, ponieważ profesjonalny wygląd jest cenny w kręgu motoryzacji.

Dwa najważniejsze rodzaje butów motocyklowych

Najczęstszymi rodzajami obuwia motocyklowego, z jakimi możemy się spotkać to buty wysokie bądź niskie. Buty motocyklowe niskie są przeznaczone to bardziej rekreacyjnej jazdy w letnim sezonie pozbawionej większej prędkości lub trudnych warunków podczas przejażdżek. Charakteryzuje je wygodniejszy komfort użytkowania, lecz trzeba pamiętać, że ochronę dają na niższym poziomie niż buty wysokie. 

Z kolei wysokie buty motocyklowe tak jak wspomnieliśmy wcześniej, dają większą ochronę kierowcy. Dzięki temu, że są wyższe, nie chronią tylko kostek lecz również piszczele. Gdy decydujemy się na jazdę motocyklem, powinniśmy zadbać o dobre obuwie motocyklowe. Oprócz najważniejszego aspektu bezpieczeństwa, daje również komfort i ciepło podczas jazdy.

Najczęściej wybierane buty motocyklowe

  • Buty sportowe – są wysokie, posiadają większą ilość wzmocnień oraz materiałów usztywniających,
  • Buty miejskie – niskie, lekkie, przeznaczone do codziennych przejażdżek po mieście,
  • Buty enduro – wysokie, posiadają mocny, bezpieczny, ochronny pancerz, przeznaczony dla kierowców uprawiających sport Enduro. 
  • Buty kowbojki typu chopper – mają specyficzny wygląd nadający im niesamowitego klimatu, są niskie i posiadają wyjątkowo wysoką cholewkę.

Poniżej podane buty są dostępne pod tym linkiem.