Jaki wybrać damski kombinezon motocyklowy?

damski kombinezon motocyklowy

Jaki wybrać damski kombinezon motocyklowy?

Jazda na motocyklu, zaliczana jest do sportów ekstremalnych, dlatego w szczególności powinno się pamiętać o doborze odpowiedniego stroju, który ochroni nasze ciało przed upadkiem, warunkami atmosferycznymi, czy tez od innych niesprzyjających czynników. Warto zwrócić uwagę na rodzaje kombinezonów, i do jakiego typu motocykla są przeznaczone oraz z jakiego rodzaju materiałów są wykonane. 

Jakie są rodzaje kombinezonów motocyklowych?

  • Jednoczęściowe- są wykonane ze skóry bydlęcej lub świńskiej, zakłada się je do jazdy na motocyklu sportowym na torze. Są one bardzo bezpieczne, dopasowane do sylwetki i aerodynamiczne.
  • Dwuczęściowe- również mogą być skórzane, ale także tekstylne, ich zaletą jest możliwość odpięcia kurtki od spodni. Takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze w użytkowaniu na co dzień oraz w turystyce.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie damskiego kombinezonu?

  • Czy kombinezon ma atestowane ochraniacze na kolana, golenie, biodra, łokcie, ramiona wykonane np. z kevlaru.
  • Czy posiada ochraniacz na kręgosłup.
  • Z jakiego materiału jest wykonana podszewka, ważne żeby była z materiałów umożliwiających przepływ powietrza.
  • Ochraniacze nie mogą się przesuwać podczas użytkowania kombinezonu, jeśli są ruchome oznacza to że jest zbyt duży
  • Czy kombinezon jest uszyty na kobiecą sylwetkę.

Skórzane kombinezony (dostępne do kupienia na Mototour) w porównaniu z tekstylnymi są zdecydowanie trwalsze i bezpieczniejsze. Jednakże nadają się tylko na motocykl sportowy. Zaletą tekstylnych kombinezonów jest większa przewiewność i w zależności od modelu, również większa odporność na niekorzystne warunki pogodowe. Tekstylne kombinezony najczęściej są kupowane przez motocyklistki jeżdżące turystycznie.