Jak uniknąć utraty prawa jazdy: Kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać się na drodze

Jak uniknąć utraty prawa jazdy

Kiedy masz pracę, rodzinę i inne obowiązki poza prowadzeniem samochodu, utrzymanie prawa jazdy może być wyzwaniem. Wyobraź sobie, jak frustrujące byłoby, gdybyś musiał zatrzymać wszystko, co robisz tylko po to, aby nie ryzykować utraty prawa jazdy. Jeśli to brzmi jak ty, to czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek, jak uniknąć utraty prawa jazdy. Bezpieczeństwo jest zawsze najważniejszym priorytetem przy obsłudze każdego pojazdu – i to jest podwójne, gdy jesteś właścicielem samochodu. Uzyskanie licencji kierowcy jest obowiązkowe w wielu stanach, aby legalnie prowadzić pojazd mechaniczny na drogach publicznych. Jako takie, istnieje wiele rzeczy, które musimy zrobić, aby chronić siebie i innych przed byciem rannym lub zabitym podczas jazdy. Potrzebujemy również naszych licencji, aby dostać się do miejsc i miejsc pracy, których potrzebujemy, a także zabrać nasze rodziny z nami, gdziekolwiek się udajemy.

Bądź odpowiedzialny ze swoją licencją

Zawsze, gdy otrzymujesz nowe prawo jazdy, jest to dla Ciebie okazja do zawarcia nowej umowy z państwem. W zamian za pozwolenie na prowadzenie samochodów, zgodziłeś się przestrzegać pewnych zasad. Wśród nich są m.in. niebezpieczeństwa związane z prowadzeniem samochodu, niepicie i niejeżdżenie oraz nieużywanie pojazdu do popełnienia przestępstwa. Musisz mieć 18 lat, aby otrzymać zwykłe prawo jazdy. Wiele stanów wymaga również, abyś miał 16 lat, aby uzyskać pozwolenie na naukę. Nie możesz otrzymać normalnego prawa jazdy, dopóki nie będziesz miał ukończonego i zdanego ważnego egzaminu na prawo jazdy. Musisz również odczekać co najmniej 12 miesięcy zanim będziesz mógł otrzymać kolejne prawo jazdy, jeśli kiedykolwiek byłeś zaangażowany w naruszenie przepisów drogowych lub byłeś poza szkołą przez więcej niż 48 godzin. Prowadzenie pojazdu pod wpływem (DUI) jest nielegalne we wszystkich stanach. Kary różnią się, ale generalnie kluczem jest posiadanie upośledzonej zdolności do prowadzenia pojazdu.

Bądź na bieżąco z wymaganymi serwisami samochodowymi

Choć to normalne, że olej i płyny w Twoim pojeździe zużywają się z czasem i wymagają pewnej konserwacji, jeśli zauważysz coś niezwykłego lub nie na miejscu z silnikiem, powinieneś zatrzymać się i sprawdzić go. Należy również upewnić się, że pojazd jest odpowiednio konserwowany, w tym wymagane usługi, takie jak wymiana oleju, wymiana płynu skrzyni biegów, rotacja opon, wymiana płynu hamulcowego i inne. Powinieneś również upewnić się, że Twój pojazd jest właściwie utrzymany przez cały czas, w tym wszelkie wymagane usługi. Należy również prowadzić rejestr wszystkich czynności konserwacyjnych wykonanych na pojeździe, aby uniknąć wszelkich niejasności lub sporów w przypadku roszczeń.

Zawsze zapinaj pasy i używaj odpowiednich zabezpieczeń

Kiedy jesteś w swoim samochodzie, musisz zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa. Jest to prawo we wszystkich 50 stanach, a także w Waszyngtonie i Puerto Rico. Jeśli masz mniej niż 18 lat, musisz również zapiąć pasy bezpieczeństwa lub zamontować fotelik dla dziecka. Jeśli masz ponad 18 lat i przewozisz pasażerów, musisz upewnić się, że oni również mają zapięte pasy. Nigdy nie używaj pasów bezpieczeństwa jako uprzęży. Jeśli masz dziecko w foteliku na tylnym siedzeniu, upewnij się, że jest ono również odpowiednio zabezpieczone. Niektóre stany mają również przepisy dotyczące dzieci, które muszą być odpowiednio przytrzymane na tylnym siedzeniu.

Jeździj trzeźwy, gdy jest to prawnie wymagane

Jeśli planujesz prowadzić samochód, to musisz zrozumieć, że jest to poważna odpowiedzialność i musisz być odpowiedzialny za wszystkich w swoim pojeździe i siebie przez cały czas. Jest to nielegalne dla każdego, kto prowadzi samochód będąc pod wpływem alkoholu lub innych narkotyków. Nielegalne jest również prowadzenie pojazdu z BAC o wartości lub poniżej pewnego progu, w zależności od stanu. Musisz również zrozumieć, że prowadzenie pojazdu pod wpływem jakichkolwiek substancji może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym grzywny, czasu spędzonego w więzieniu, utraty pojazdu, zawieszenia prawa jazdy i innych kar. Musisz również zrozumieć, że jazda w stanie zmęczenia lub zmęczenia do punktu, w którym czujesz, że jest nielegalna. Zmęczenie jest inne dla każdego i jest czymś, o czym powinieneś wiedzieć przed jazdą.

Nie jeździj dla Ubera lub jeśli nie masz sprawdzonej przeszłości.

Usługi te, wraz z innymi podobnymi do nich i ride-sharing, zyskały ostatnio wiele uwagi jako źródło zatrudnienia dla osób bez komercyjnego prawa jazdy. Podczas gdy istnieje wiele legalnych, regulowanych sposobów zarabiania dodatkowych pieniędzy jako kierowca ride-hailing, będziesz chciał się upewnić, że wiesz, w co się pakujesz, zanim się zapiszesz. Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że firmy oferujące przejazdy dokonują sprawdzenia nowych pracowników. Możesz użyć telefonu znajomego lub firmy przewozowej jako sposobu na przeprowadzenie prześwietlenia, ale serwis taki jak nasz oferuje bardziej dokładny i precyzyjny sposób na przeprowadzenie prześwietlenia. W ten sposób można upewnić się, że nie ma żadnych czerwonych flag, zanim podpiszesz umowę i zgodzisz się jeździć dla firmy ride-hailing. (Aby uzyskać więcej informacji na temat naszego sprawdzania danych o przejazdach, sprawdź nasz artykuł Prawda o sprawdzaniu danych o przejazdach).

Nie prowadź pojazdu w celu dostarczenia ładunku bez zezwolenia na przewóz ładunku

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chodzi o utrzymanie prawa jazdy jest to, aby jeździć tylko pojazdem, na który masz pozwolenie. Oznacza to, że musisz mieć komercyjne prawo jazdy (CDL). Na przykład, jeśli masz tylko zwykłe prawo jazdy, to musisz zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdów osobowych. Jeśli masz tylko pozwolenie dla ucznia, nie możesz prowadzić pojazdu komercyjnego. Najlepszym sposobem na określenie, jakim typem kierowcy jesteś, jest skontaktowanie się ze stanowym wydziałem licencyjnym w Twoim stanie i poproszenie o sprawdzenie rekordu. Możesz również skorzystać z naszej aplikacji CDL, aby uzyskać od nas odpowiedź w czasie rzeczywistym.

Nie jeździj, aby się przemieszczać bez istotnego celu

Jeśli masz zwykłe prawo jazdy i jeździsz bez potwierdzenia zasadniczego celu, możesz stracić prawo jazdy, jeśli zostaniesz przyłapany na jeździe bez uzasadnionego celu. Endorsements Essential purpose są potrzebne do prowadzenia pojazdu w poniższych celach, takich jak podróż do pracy na drogach publicznych, podróż do i z pracy oraz podróż w celach medycznych. Aby uzyskać uprawnienia uzupełniające, musisz wziąć udział w zatwierdzonym przez państwo kursie szkoleniowym dla kierowców. Możesz również wziąć nasz egzamin CDL, aby uzyskać od nas odpowiedź w czasie rzeczywistym na temat tego, czy musisz najpierw wziąć udział w szkoleniu kierowcy.

Przygotuj plan awaryjny zanim twoja licencja zostanie odebrana

Ważne jest, aby upewnić się, że twoja rodzina wie, gdzie idziesz i kiedy wrócisz. Powinieneś również upewnić się, że przechowujesz kopię swojej książki adresowej, prawa jazdy i informacji o ubezpieczeniu w bezpiecznym i łatwo dostępnym miejscu. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że są wystarczająco dojrzałe, aby zrozumieć, co się dzieje. Upewnij się również, że wiedzą gdzie się zatrzymają i z kim, jeśli nie są w szkole. Jeśli w Twoim życiu są inne osoby, takie jak przyjaciele lub członkowie rodziny, które mogłyby Ci pomóc w czasie kryzysu, powinieneś upewnić się, że są świadomi tego, co należy zrobić.

Podsumowanie

Jak widzisz, utrzymanie prawa jazdy może być wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby poważnie potraktować te wskazówki, zwłaszcza jeśli masz pracę, rodzinę i inne rzeczy, które wymagają od ciebie prowadzenia samochodu. Chociaż nie ma idealnego sposobu na uniknięcie utraty prawa jazdy, stosując się do tych wskazówek i robiąc wszystko, aby jeździć bezpiecznie, będziesz na dobrej drodze do pozostania na drodze przez wiele lat.