Funkcje kurtki motocyklowej

Nikt nie ma wątpliwości, że kurtki motocyklowe to nieodzowne wyposażenie wszystkich motocyklistów. Odpowiedzmy sobie jednak na pytanie – jakie funkcje pełni kurtka motocyklowa?

Kurtki motocyklowe chronią przed czynnikami fizycznymi

To najważniejsza cecha każdej kurtki. Ma chronić użytkownika przed obrażeniami, jakich mógłby doznać w czasie wypadku. Kask chroni głowę, ale nie jest to jedyny witalny organ człowieka. Dlatego dobra kurtka z ochraniaczami chroniącymi miękki i delikatny brzuch oraz plecy.
Często kurtki posiadają odblaskowe elementy, które mają zwiększyć widoczność pojazdu na drodze, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko wypadku.

kurtki motocyklowe

Ochrona przed deszczem

Większość kurtek ma hydrofobową powierzchnię, żeby osoba nosząca ją nie zmokła. Po takiej powierzchni woda po prostu spływa i nie przedostaje się w głąb tkaniny.

Ochrona przed wiatrem

Kurtki motocyklowe wykonywane są z materiałów wiatroszczelnych, ażeby zapobiec wychładzaniu się organizmu na skutek pędu powietrza opływającego maszynę i kierowcę.

Utrzymanie temperatury ciała

Dobra kurtka motocyklowa działa podobnie jak bielizna termoaktywna. Zapobiega wychłodzeniu organizmu, tak samo jak zapobiega jego przegrzaniu. Bardzo zwiększa komfort jazdy.

Funkcje estetyczne

Nie jest to może najważniejsze, ale dobry wygląd to kolejny atut kurtki. Dobrze, jeśli kurtka motocyklowa wygląda ładnie. Wiadomo, że jest to rzecz, która czasami decyduje o wyborze danego modelu.