Czym charakteryzuje się integralny kask motocyklowy?

kaski integralne motocyklowe

W dzisiejszych czasach najbardziej popularnym rodzajem kasków motocyklowych jest oczywiście kask integralny. Modele te wybierane są nie tylko przez właścicieli skuterów i nakedów, ale również przez posiadaczy ścigaczy i chopperów. 

Czym wyróżnia się kask integralny?

Kask motocyklowy integralny charakteryzuje się nieruchomą szczęką, która zamontowana jest na stałe i nie można jej odpiąć. Dzięki takiej konstrukcji, kaski mogą być nieco lżejsze i co najważniejsze skuteczniej wytłumiają dźwięki. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla kasków z podnoszoną szczęką. 

Dobry kask to podstawa bezpieczeństwa

Szosowe i torowe kaski?

Warto wspomnieć również i o tym, że kask motocyklowy integralny można podzielić na modele szosowe i torowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Torowy kask integralny, jak sama nazwa wskazuje zaprojektowany został od a do z, dla zagorzałych miłośników jazdy po torze. Modele tego typu mogą pochwalić się wydajną wentylacją i doskonałą aerodynamiką.

Skorupy torowych kasków wyróżniają się nieco wydłużonym kształtem. Ich jedyną wadą jest tak naprawdę to, że są dość ciasne, dlatego też na początku, mogą pojawić się problemy z ich zakładaniem. Większość modeli charakterystycznie zwężone są ku dołowi, dlatego też przy zakładaniu należy uważać na uszy. Kaski tego typu są idealnym wyborem dla tych osób, które podczas wyścigu raz na zawsze chcą zapomnieć o dokuczliwym hałasie.