Czym charakteryzują się opony Dębica Frigo HP2?

model opony dębica frigo hp2

Opony Dębica Frigo HP2 przeznaczone są dla kierowców, którzy cenią sobie bezpieczną jazdę w trudnych warunkach pogodowych. Producent sprawił, bowiem, że skróceniu uległa droga hamowania samochodu, co zdecydowanie poprawiło komfort poruszania się na zaśnieżonych oraz oblodzonych powierzchniach. Warto również podkreślić, że osiągów opon Dębica Frigo HP2 nie są w stanie nawet pogorszyć ekstremalnie niskie temperatury. 

Kwestia bieżnika w oponach Dębica Frigo HP2

Producent zastosował w modelu kierunkową rzeźbę bieżnika, która z roku na rok jest coraz częściej wykorzystywana przez firmy produkujące zimowe opony. Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, że rowki w kształcie litery „W” są wstanie bardzo skutecznie odprowadzać błoto oraz śnieg, co gwarantuje kierowcy stabilną jazdę. 

opona zimowa dębica frigo hp2

Konstrukcja opon

Z kolei zoptymalizowana konstrukcja opony Dębica Frigo HP2 sprawiła, że uzyskana została zdecydowanie większa oszczędność paliwowa. Eksploatacja produktu jest w ten sposób znacznie bardziej ekologiczna i ekonomiczna. 

Ponadto bardziej nowoczesna budowa osnowy, a także użycie nowych materiałów zminimalizowało stratę energii i zagwarantowało znacznie niższe opory toczenia. 

Warto także wiedzieć, że inżynierowie, którzy na co dzień pracują nad tym modelem opon zadbali również o żywotność produktu. Grubsza gumowa warstwa klocków bieżnika spowodowała powiem, że przebiegi opony Dębica Frigo HP2 zdecydowanie się wydłużyły. Produkt stał się tym samym bardziej przyjazny dla środowiska oraz trwały.