Czy warto stosować auto detailing?

Wiedza na temat tego, jak powinno się myć samochód, niestety nie jest na zbyt wysokim poziomie. Powszechnie uważa się, że aby samochód był w odpowiednio dobrej kondycji, wystarczy tylko od czasu do czasu umyć go szamponem, a wszystko będzie z nim dobrze. Niestety nie będzie. Jakie są zatem największe błędy popełniane przy myciu samochodu i czy warto stosować zasady auto detailing z https://glossfactory.pl ?

Jakie są najpopularniejsze błędy przy myciu samochodu?

Oczywiście największym błędem związanym z myciem posiadanego samochodu, jest brak elementarnej wiedzy na ten temat, lecz niestety przekłada się to na znacznie więcej pomniejszych błędów. Chodzi tu przede wszystkim o stosowanie uniwersalnych środków czyszczących. Powszechna jest sytuacja, gdy do całej powierzchni zewnętrznej samochodu, czyli do lakieru, elementów chromowanych i kół, stosuje się tylko jeden szampon. Kolejnym bardzo poważnym błędem jest wybieranie tanich środków czyszczących. Prowadzi to nie tylko do uszkodzenia powierzchni lakiery czy też tapicerki wewnątrz samochodu, lecz również do strat finansowych, ponieważ np. tani szampon z woskiem nie będzie tak dobrze pracował, jak osobny wosk.

Czy warto stosować auto detailing?

W opozycji do takiego traktowania samochodu stoi natomiast tzw. auto detailing. Jest to zakres usług i działań, które obejmują kompleksowe mycie i czyszczenie, a także konserwowanie samochodu, w celu zachowania jego możliwie najlepszej kondycji. Działania te nie obejmują więc tylko jednego prostego mycia auta, lecz są to czynności, w skład których wchodzi mycie, glinkowanie, woskowanie, czy też nawet dokonywanie polerowania lakieru, a także kloszy reflektorów czy też innych elementów w samochodzie.
Jaki jest tego jednak cel? Po co zadawać sobie tyle trudu, żeby mieć po prostu czysty samochód? Odpowiedź jest bardzo prosta. Efektem takiego działania nie jest tylko czysty samochód, lecz samochód czysty i odpowiednio zabezpieczony i zakonserwowany. Samochód, który po prostu starzeć się będzie znacznie wolniej niż samochód myty zwykłym, uniwersalnym szamponem.