Buty motocyklowe damskie — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

buty motocyklowe damskie

Chyba każdy, kto choć raz miał okazję odbyć podróż motocyklem, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną jest wygoda i komfort podczas jazdy. Wielu motocyklistów tuż po zakupie kasku, który jest niezbędny, postanawia przeznaczyć większe ilości środków finansowych na odpowiednie obuwie. Jednak czy buty motocyklowe damskie faktycznie wpływają na bezpieczeństwo? Jakie buty wybrać? Czy rozmiar jest taki sam jak w przypadku zwyczajnych butów? 

Dlaczego powinniśmy korzystać ze specjalnego obuwia?

Obuwie stricte dedykowane dla osób, które podróżują przy wykorzystaniu motocykla, nie bez powodu nazywane jest bezpieczniejszym. Specjalna budowa buta, wszelkiego rodzaju wzmocnienia oraz usztywnienia są w stanie zapewnić nam o wiele większą ochronę w razie wypadku. Zwyczajne buty w wyniku uderzenia mogą szybko się zsunąć, a noga, która zostanie czymś przygnieciona, nie skończy najlepiej. Posiadając specjalne obuwie takie zdarzenie, może nie mieć miejsca (silne uszkodzenie nogi), gdyż zapewni nam ono dodatkową ochronę. 

Co warto mieć na uwadze podczas dokonywania zakupu? 

Kluczowym aspektem przed dokonaniem zakupu będzie zmierzenie swojej stopy. Czasami rozmiar specjalnych butów mogą być zbliżone do rozmiarów codziennego obuwia, jednak warto przygotować się na różne rozmiarówki. Takie buty nie mogą uściskać, obcierać lub spadać z naszej stopy, ponieważ tym samym nie zapewnią nam wystarczającej ochrony i komfortu użytkowania. Kolejnym kluczowym elementem będzie zakup obuwia dedykowanego naszej płci. Choć buty motocyklowe dla Pań wyglądają podobnie co modele dedykowane mężczyzną, nie będą one idealnie dopasowane. Kobiety oraz mężczyźni mają inną budowę łydek, dlatego też takie fragmenty garderoby posiadają dedykacje dla danej płci.